Fundusze

fundusze Parafia Goszczanów realizuje inwestycję dotyczącą remontu więźby dachowej nad prezbiterium lewa i prawa strona kościoła – etap II. Realizacja inwestycji polegała będzie na:

1 Usunięcie ze sklepień prezbiterium zalegającego tam gruzu oraz różnego rodzaju innych zanieczyszczeń.
2 Wymiana elementów konstrukcyjnych dachu. Do elementów podlegających wymianie należą: słupy, zastrzały, rozpory, krokwie, podwaliny, murłaty, podciągi;
3 Wymiana drewnianych belek stropowych.
4 Prostowanie więźby dachowej poprzez podniesienie i ustawienie więźby na wysokości określonej projektem.
5 Rozebranie ścian z cegieł na zaprawie wapiennej - zwieńczenia ścian obwodowych przy sklepieniach bocznych prezbiterium, następnie wykonanie ręcznego oczyszczania cegły z zaprawy wapiennej z wybraniem do odzysku i ułożeniu w kozły, uzupełnieniu ścian
6 Rozbiórka pokrycia z dachówki oraz założenie folii folii wstępnego krycia.
7 Wyjęcie starych ościeżnic okiennych i osadzenie nowych w lukarnach.
8 Wykonanie zabiegów oczyszczających i zabezpieczających konstrukcję więźby polegające na: odgrzybianiu elementów drewnianych, impregnacji grzybobójczej, impregnacji ognioochronnej.
9 Rozebranie elementów więźb dachowych, prostowanie połaci dachowej, ołacenie połaci dachowych łatami.
10 Pokrycie dachów nieodeskowanych dachówką ceramiczną w koronkę z otworami i przykręceniem wkrętami. Montaż gąsiorów, obróbek blacharskich

Inwestycja dotyczy wykonania następujących zadań:

Remont więźby dachowej wieży i kościoła:

1. Wymiana elementów konstrukcyjnych dachu do których należą: słupy, podwaliny, płatwie, kleszcze, miecze i zastrzały, rozpory.
2. Usunięcie ze stropu oraz części ślepego pułapu, zalegającego tam gruzu.
3. Dwustronne wzmocnienie drewnianych belek stropowych i krokwi.
4. Wykucie gniazd o głębokości 1 cegły w ścianach z cegieł na zaprawie wapiennej dla zakotwienia w murze końców wzmocnień belek stropowych.
7. Wymiana elementów ślepych podłóg z desek niestruganych.
8. Szalowanie karnesówką połaci cebulasto-kopulastych wież - uzupełnienie brakującego deskowania i częściowa wymiana deskowania spróchniałego.
9. Uzupełnienie elementów ślepych podłóg z desek niestruganych - komunikacja między elementami konstrukcji więźby dachowej.
10. Uzupełnienie i montaż izolacji z membrany dachowej.
11. Montaż uchwytów i rur winidurowych na przewody izolowane jednożyłowe.
12. Impregnacja grzybobójcza elementów konstrukcji więźby (opryskiwanie podchlorynem sodu), odgrzybianie elementów drewnianych, impregnacja grzybobójcza.

I etap remontu krypt pod kościołem:

1. Wykopy nieumocnione, przewóz ziemi taczkami na przygotowanych pomostach na posadzce w kościele.
2. Wykonanie podsypki cem.-piaskowej i ław fundamentowych pod ścianą z cegieł.
3. Przygotowanie i montaż zbrojenia elementów budynku i wyk. izolacji ścian fundamentowych.
4. Uzupełnienie posadzki, wykucie bruzd poziomych, uzupełnienie zejścia do krypty.
5. Naprawienie uszkodzonych powierzchni w murze.